2019.07.15.: Fájó szívvel tudatjuk, hogy Szigeti Ferenc az ELTE TTK Alkalmazott Analízis Tanszék egykori docense, a kiemelkedő tehetségű és képzettségű matematikus és legendás hírű tanár, türelemmel és derűvel viselt hosszantartó súlyos betegség után július 15-én csendesen elhunyt. Szigeti Ferenc generációk sorát oktatta differenciálegyenletekre és azok alkalmazásaira, előadásai nyomán számos hallgatók szerette meg a szakterületet. Szigeti Ferenc a SZTAKI Rendszer- és Irányításelméleti Kutatólaboratórium külső munkatársa, valamint a Los Andes University, Merida, Venezuela nyugalmazott professzora volt. Emlékét megőrizzük.

Gerencsér László búcsúztatója a temetésen

2018.06.18-22.: Tanszékünk számos tagja vett adott elő és szervezett miniszimpóziumokat az Európai Ipari Matematikai Konzorcium (ECMI) Budapesten rendezett aktuális The 20th European Conference on Mathematics for Industry konferenciáján. Simon Péter egyetemi tanár a szervező bizottság elnökeként, Izsák Ferenc egyetemi adjunktus a szervező bizottság titkáraként, míg Faragó István egyetemi tanár a tudományos bizottság tagjaként vett részt a munkában.

Az ECMI Magyarországgal való partnerségének előmozdításáért, valamint az ELTE ECMI tagságának kezdeményezéséért tiszteletbeli tagjai közé választotta Faragó István egyetemi tanárt.

2018.06.19.: A Magyar Tudományos Akadémia vendégkutatói programjának keretében Gustaf A. Söderlind professzor úr 2019-ben fél évig az MTA-ELTE NUMNET kutatócsoport és Tanszékünk munkatársaival dolgozik együtt.

2018.06.14.: Csomós Petra egyetemi adjunktus és Titkos Tamás volt doktoranduszunk Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat nyertek.

2018.05.10.: Besenyei Ádám egyetemi docens kiemelkedő oktatói munkája és tudományos tevékenysége alapján elnyerte a Kar Kiváló Oktatója kitüntetést.

2017.12.22.: Kovács Balázs tanszékünk korábbi doktorandusza az alkalmazott matematika területén végzett kiemelkedő kutatásai elismeréseként a Bolyai Matematikai Társulat Farkas Gyula Emlékdíját kapta.

2017.11.20.: Faragó István egyetemi tanár Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült az Országos Tudományos Diákköri Tanácstól.

2017.11.04.: Fájdalommal és megrendüléssel tudatjuk, hogy szeretett és tisztelt kollégánk, Mezei István nyugalmazott egyetemi adjunktus eltávozott közülünk. Mezei István több mint 40 éven át volt tanszékünk adjunktusa, s generációk sokaságával ismertette meg és szerettette meg a matematikát. Csodálatos pedagógus, kolléga és ember volt. Pedagógia kiválósága elismeréseként 2017-ben Rátz Tanár Úr Életműdíjban részesült.

2017.09.13.: Fekete Imre tudományos munkatárs fiatal kutatói, Takács Bálint doktorandusz doktoranduszi ösztöndíjat nyert az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében.

2017.08.01.: Simon Péter egyetemi tanár az Eötvös Loránd Tudományegyetem Matematikai Intézetének vezetője lett.

2017.07.13.: Faragó István egyetemi tanár a XXXIII. OTDT-n Mestertanár Aranyérmet kapott a Fizika, Földtudományok és Matematika szekcióban.

2017.06.06.: Simon László professor emeritus Szent-Györgyi Albert-díjat kapott kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájáért, iskolateremtő és nemzetközi szinten is elismert tevékenységéért.

2016.12.15.: Faragó István egyetemi tanár a Matematika Doktori Iskola vezetője, míg Karátson János egyetemi tanár a Matematika Doktori Iskola Alkalmazott Matematika Program vezetője lett.

2016.09.26.: Faragó István és Simon Péter egyetemi tanárok az Eötvös Loránd Tudományegyetem Rektori Kiválósági Különdíját nyerték el.

2016.08.01.: Bodó Ágnes doktorandusz Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjat nyert.

2016.07.29.: Csomós Petra egyetemi adjunktus OTKA posztdoktori pályázatot nyert.

2015.08.20.: Faragó István egyetemi tanár a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült.

2014.12.17.: Tarcsay Zsigmond egyetemi adjunktus a Bolyai Társulat Grünwald Géza Emlékérmét kapta.

2014.12.04.: Sebestyén Zoltán professor emeritusának a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet adományozta.

2014.10.22.: Fekete Imre doktorandusz a Nemzeti Kiválóság Program "New Central-Europe Young Researchers Scholarship" díjban részesült.

2014.10.14.: Csomós Petra az MTA-ELTE NUMNET munkatársa nyerte el a visegrádi országok tudományos akadémiáit tömörítő The Visegrad group of Academies szervezet fiatal kutatóknak szóló Young Researcher Award díját.

2014.07.04: Izsák Ferenc egyetemi adjunktus 2 évre nyerte el a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat.

2014.05.10.: Székelyhidi László az MTA kiváló külföldi vendégprofesszorok meghívására kiirt pályázata segítségével hét hónapig az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék vendége.

2014.04.16.: Faragó István egyetemi tanár az OTKA Bizottság alelnöke lett.

2013.04.26.: Csörgő Gábor doktorandusz a Nemzeti Kiválóság Program keretében Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíjban részesült.

2013.03.15.: Sebestyén Zoltán egyetemi tanár a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést kapta.

2012.05.25.: Az MTA egyetemi kutatócsoport pályázatán nyert Intézetünk „Differenciálegyenletek a Numerikus Analízisben és Nagy Hhálózatok elméletében” cimű pályázata (MTA-ELTE NUMNET).

2011.12.16.: Besenyei Ádám egyetemi adjunktus a Bolyai Társulat Grünwald Géza Emlékérmét kapta.